Ev Yapımı Limonata Tarifi

ev yapımı limonata tarifi videolu
ev yapımı limonata tarifi videolu

Ev yapımı limonata tarifi sizleri yapay meyve sularından kurtaracak nefis bir tariftir. Çocuklarınız ve sizin artık tercih edeceği tek tarif olacaktır. Ev yapımı limonata tarifi ile daha sağlıklı olmanız da mümkün. Kendi yapacağınız tarifte neler olduğunu bilerek tüketeceksiniz. Hadi şimdi de tarifimiz için gerekli olan malzemelere göz atalım.

Ev Yapımı Limonata Malzemeleri

  • 7  adet limon
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 su bardağı sıcak su
  • 1 litre soğuk su

Ev Yapımı Limonata Yapılışı

Ev yapımı limonata tarifi için malzemeleri sıraladık. Tarifimiz için şimdi ilk olarak derin bir kaba 7 adet orta boy limonu rendeden geçirelim. Rendelerken limonun sadece sarı kısmını ince bir şekilde rendelemeye dikkat edelim. Eğer beyaz kısmını da rende ederseniz tarifimizde acı bir tat oluşacaktır.

Rendelenen limon kabuklarının üzerine 1 su bardağı kadar şeker ilave edelim ve elimizle güzelce yoğuralım. Kabuklarını rendeden geçirdiğimiz limonları sıkalım. Karışımın içine ilave edelim. Ardından 1 su bardağı sıcak suyu da ekleyelim ve çırpıcıyla çırpalım. İçerisine 1 litre soğuk su ilave edelim.

Damak tadınıza göre su miktarını arttırıp azaltabilirsiniz. İnce telli bir süzgeçten limonatayı süzelim. Limonatanın içine taze nane ilave edelim. Buz gibi limonata, servise hazırdır. Afiyet olsun…

Ev Yapımı Limonata Tarifi Videosu

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz