Domates Biber Turşusu Tarifi

domates turşusu tarifi
domates turşusu tarifi

Domates biber turşusu tarifi sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Domates biber turşusu tarifi için malzemelere göz atalım.

Domates Biber Turşusu Malzemeleri

  • yeşil biber
  • yeşil domates
  • sirke
  • 1/2 su bardağı iri tuz
  • 7 su bardağı su

Domates Biber Turşusu Nasıl Yapılır

Domates biber turşusu nasıl yapılır ,oldukça pratik bir turşu tarifidir. 5 litrelik kavanozun içine yeşil domates ve biberi bıçakla delerek koyalım. Kavanozumuz dolana kadar içine biber ve domatesi ilave edelim.

Görüntüdeki gibi kavanozun alt çizgisine gelene kadar sirke dolduralım. 1/2 su bardağı iri tuzu derin bir kap içine ilave edelim. 7 su bardağı suyu tuz dolu kabın içine ilave edelim ve karıştıralım. Ardından kavanozun tamamına gelecek şekilde tuzlu suyu ilave edelim.

Severek yiyeceğiniz turşunuzu beklettikten sonra tüketebilirsiniz. Her yemeğin yanına yakışan turşuların yapımı da oldukça pratiktir. Turşularımız sofrada yerini kısa sürede alacaktır.

Yapacağınız her yemeğin yanında ağız sulandoracak lezzetiyle turşu yapımı oldukça pratiktir. Kısa Sürede turşu hazırlayarak bu lezzete erişebilirsiniz. Oldukça pratik olan turşularımız için şimdiden afiyet olsun…

Domates Biber Turşusu Tarifi Videosu

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz