Goji Berry Çayı Tarifi

goji berry çayı tarifi
goji berry çayı tarifi

Goji berry çayı tarifi son zamanların en tercih edilen çaylarından biridir. Goji berry çayı tarifi çok yönlü olarak tüketebileceğimiz bir çay alternatifidir.

Goji Berry Çayı Malzemeleri

  • 100 gram goji berry

Goji Berry Çayı Yapılışı

Goji berry çayı tarifi için ilk olarak 100 gram goji berry tanesini blendera alalım. Ardından üzerine 1 litre kaynamış suyun bir miktarını koyalım ve blenderdan geçirelim. Güzelce parçalandıktan sonra suyun kalan kısmını ilave edelim ve bir kez daha blenderdan geçirelim. Son zamanların en tercih edilen çayı oldukça pratik bir tariftir. Hazırladığımız goji berry çayını bir demliğe alalım ve 10 gün boyunca sabah akşam aç karnına birer çay bardağı içelim.

Vücuda birçok faydasının olduğu ispatlanan çayın her gün tüketilmesi durumunda hızlı bir şekilde kilo verdiğinizi göreceksiniz.

Dilerseniz bu çayı bir de şöyle hazırlayabilirsiniz; yaklaşık bir bardak suyu kaynatalım. 10 adet goji berry tanesini bir çay bardağına koyalım ve üzerine sıcak suyu ilave edelim. Demlenmesi için 10 dakika kadar bekleyelim. Ardından goji berry tanelerini bardaktan çıkaralım. Hazırladığımız çayı sabahları aç karnına tüketelim, diğer ayırdığımız taneleri ise buzdolabına koyup akşamları yemek öncesi tüketelim. Bu yöntemi her gün düzenli olarak uygulayalım. Afiyet olsun…

Goji Berry Çayı Tarifi Videosu

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz