Ice Tea Tarifi

ice tea tarifi
ice tea tarifi

İçinizi serinletecek ice tea tarifi oldukça pratik bir tariftir. Ice tea tarifi hepimizin severek tükettiği bir tariftir. neden bu tarifi sürahiler dolusu yapmayalım ki? Tarifimiz için ilk olarak malzemeleri sıralayalım.

Ice Tea Malzemeleri

  • 1 litre su
  • 3 poşet çay
  • 2 adet limon kabuğu
  • birkaç dal taze nane
  • dilim limon

Ice Tea Yapılışı

Ice tea tarifi için ilk olarak büyük bir sürehiye 1 litre su ilave edelim. Ardından sürahiye 3 poşet çay ekleyelim. 2 adet limonu alarak kabuğunu soyalım. Limon kabuklarını da ilave edelim. Limon kabuklarını görüntüdeki gibi sıkalım ki suyunu biraz olsun çıkarsın.

Birkaç dal taze nane ilave edelim. Yavaş yavaş rengini alan soğuk içeceğimizi karıştıralım. 8 saat boyunca hazırladığımız karışımı buzdolabında bekletelim.

8 saatin ardından buzdolabından çıkardığımız içeceğimizi süzgeç yardımıyla süzelim. Uzunca bir bardağın içine birkaç parça buz ilave edelim. Buzların üzerine birkaç dilim limon ekleyelim. Sonrasında ise buz gibi içeceği bardağa ilave edelim. Pratik bir tarif olan ice tea tarifi oldukça kısa sürede hazırlandı. Yorucu olmayan ve fazla vaktinizi almayan bu lezzetli tarif yaz aylarının vazgeçilmezlerinden biridir.

Severek tükettiğimiz bu tarif için mutfak yolunu tutup yapmaya başlamanız yeterli. Hem kolay hem de lezzetli bir tariftir. Çocukların dışarıdan içmek isteyeceği asitli ve sağlıksız gazlı içecekleri içmemeleri için onlara böylesine bir lezzet sunabilirsiniz. Afiyet olsun…

Ice Tea Tarifi Videosu

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz