Sigara Böreği Tarifi

sigara böreği tarifi
sigara böreği tarifi

Sofraların eskimeyen lezzeti sigara böreği tarifi için yapmamız gerekenleri sizinle paylaşacağız. Pratik sigara böreği tarifi ile çok kısa sürede çıtır çıtır lezzetli nefis lezzetler yapabilirsiniz. Özellikle günlerde vazgeçilmez bir tariftir. Sigara böreği tarifi için malzemelerimize göz atalım.

Sigara böreğinin yanında ayran ve sonrasında tatlı olarakta haşhaşlı revani tarifi tavsiye ederiz. Mükemmel ikili oluyorlar, daha doğrusu biz bu iki lezzeti çok yakıştırıyoruz.

Sigara Böreği Tarifi Malzemeleri

  • Hazır yufka
  • Lor peyniri
  • Birkaç dal maydanoz

Sigara Böreği Tarifi

Sofralardan eksik etmediğimiz pratik tarif olan sigara böreği tarifi için malzemelerimizi saydık. Lezzetli sigara böreği tarifi için şimdi de nasıl yapılacağını anlatalım. En altta da sigara böreği tarifi videosu yer almaktadır. Video da her aşamasını anlattık ve gösterdik. Evde kolayca sizlerde sigara böreği yapabilirsiniz.

İlk olarak hazır yufkaların her birini 12 parçaya videodaki gibi keselim. Ayrı bir kapta lor ve maydanozu karıştırıyoruz. Lor ve maydanoz harcı miktarlarını damat zevkinize göre kendiniz ayarlayabilirsiniz. Ardından böreğimiz için hazırladığımız harcı üçgen şeklinde kestiğimiz yufkanın geniş tarafına yerleştirelim. Daha sonra ise videodaki gibi yufkaları saralım. Kızgın yağda, hazırladığımız yufkaları kızarttıktan sonra afiyetle yiyebilirsiniz. Sıcak veya soğuk olarak yenilebilir. Her iki türlü de tadı güzeldir.

Sigara Böreği Tarifi Videosu

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz