Tırtıklı Çıtır Patates Kızartması Tarifi

tırtıklı patates kızartması tarifi
tırtıklı patates kızartması tarifi

Misafirlerinize yemeğin yanında farklı bir sunum hazırlamak için tırtıklı çıtır patates kızartması tarifi veriyoruz. Sadece bir mutfak aracı ile harikalar yaratabileceğiniz bu tarifi çok seveceksiniz. Farklı görünümde lezzetler arayanlar için, bu tarif bir harika.

Şimdi bu lezzetli tarifin malzemelerine geçelim…

Tırtıklı Çıtır Patates Kızartması Tarifi Malzemeleri

  • İstenilen miktarda patates
  • Mısır unu
  • Bir miktar tuz

 

  • Kızartmak için
  • Sıvı yağ

Tırtıklı Çıtır Patates Kızartması Yapılışı

Patatesleri soyalım ve tertemiz yıkayalım. Tırtıklı mutfak aparatı ile patatesi istenilen boyutlarda keselim ve hazır edelim. Kesilen patatesleri havlu kağıt üzerine koyarak suyunu almasını sağlayalım. Patatesleri, bir parça daha havlu kağıt ile güzelce kurutalım.

Kuruyan patates dilimlerini mısır unu ile karıştırıp, bulayalım. Süzgeç ile eleyerek, fazla mısır unlarından arındıralım. Tavaya sıvı yağı koyalım ve kızan yağ içine patatesleri bırakalım. Damak zevkimize göre tuzu, patateslerin üzerine serpelim. Her yerinin kızarması için patatesleri ara ara çevirelim. Farklı şekilde kızarttığımız patatesleri çocuklarınız severek yiyeceklerdir.

Servis ederken ister ketçap mayonez, isterseniz kendi hazırladığınız yoğurtlu sos ile servis edebilirsiniz. Afiyet Olsun…

Tırtıklı Çıtır Patates Kızartması Tarifi Videosu

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz